Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odpust i dożynki archidiecezjalne w Gietrzwałdzie

Sprawy małżeństwa i rodziny, młodzieży oraz ludzi biednych i potrzebujących zdominowały homilię wygłoszoną w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie przez Metropolitę Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza.

„Cała Europa patrzy z niepokojem na to co się dzieje z demografią i dzietnością rodzin. Trzeba zwrócić się ku rodzinie!”nawoływał w ostrych słowach do polityków i samorządowców kardynał Nycz. Kardynał Nycz powiedział też z naciskiem , że definicja małżeństwa i rodziny to definicja związku mężczyzny i kobiety.

Potrzeba było takiego papieża jak papież Franciszek, żeby całemu kościołowi i światu przypomnieć o ludziach potrzebujących i biednych – dodał kardynał Nycz i zaapelował do polityków o porzucenie przez nich spraw błahych i trzeciorzędnych a zajęcie się największym teraz wyzwaniem dla kraju – rodziną.

00:00 / 00:00

Kardynał Nycz nawiązał też do objawień gietrzwałdzkich.

00:00 / 00:00

Wszystkim związanym z rolnictwem, na uroczystości dziękował marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

00:00 / 00:00

W tym roku mija 136. rocznica objawień maryjnych w sanktuarium w Gietrzwałdzie. W 1877 roku Matka Boża przemówiła po polsku do dwóch dziewczynek – 13-letniej Justyny Szafryńskiej i 12-letniej Barbary Samulowskiej.

Homilia wygłoszona przez Metropolitę Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza – posłuchaj

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd
Znak Nadziei w Gietrzwałdzie

Na błoniach w gietrzwałdzkim Sanktuarium odbyło się widowisko ,,Znaki Nadziei". ,,Znak Nadziei" to muzyczne opowiadanie o objawieniu Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które miało miejsce 136 lat...

Zamknij
RadioOlsztynTV