Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Morski Oddział Straży Granicznej jest przygotowany do otwarcia nowej drogi wodnej. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. M. Stankiewicz

Morski Oddział Straży Granicznej ma pod kontrolą cały pas morskiej granicy RP, w tym także 10-kilometrowy odcinek granicy morskiej na Zalewie Wiślanym i krótki – lądowej – na Mierzei Wiślanej. To jest także zewnętrzna granica Unii Europejskiej z Federacją Rosyjską. Gościem Miry Stankiewicz był Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku.

– W tym rejonie stałą służbę pełnią funkcjonariusze MOSG, patrolujący te miejsca każdego dnia – tłumaczy w Porannych Pytaniach komandor podporucznik SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku.

Pytany o bezpieczeństwo w aspekcie wydarzeń na granicy z Białorusią, rzecznik wyjaśnia, że w tym rejonie działania nie jest odczuwalna presja migracyjna. Natomiast Morski Oddział wspiera sprzętem i ludźmi kolegów z Podlasia. Ale nie odbywa się kosztem służby przy granicy na Zalewie Wiślanym. Tam jest monitorowany ruch jednostek, co jest stałym zajęciem strażników granicznych, podobnie jak troska o bezpieczeństwo ludzi na wodzie.

Jak zapewnia komandor podporucznik Andrzej Juźwiak, Morski Oddział Straży Granicznej jest przygotowany do tego, że po otwarciu nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany wzrośnie ruch, na początku jednostek sportowych czy turystycznych.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zalew Wiślany, Mierzeja Wiślana, Morski Oddział Straży Granicznej
Kto wybuduje tor wodny na Zalewie Wiślanym? Trwają przygotowania do kolejnego przetargu

Urząd Morski w Gdyni szykuje się do trzeciego etapu budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany. Ogłoszony właśnie przetarg wyłoni wykonawcę toru wodnego na...

Zamknij
RadioOlsztynTV