Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto wybuduje tor wodny na Zalewie Wiślanym? Trwają przygotowania do kolejnego przetargu

Fot. konsorcjum NDI/Besix

Urząd Morski w Gdyni szykuje się do trzeciego etapu budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany. Ogłoszony właśnie przetarg wyłoni wykonawcę toru wodnego na Zalewie Wiślanym.

To pierwsza część tego szlaku, druga na rzece Elbląg będzie wykonana w przyszłym roku, po ogłoszeniu osobnego przetargu. Teraz szukany jest wykonawca ponad 8-kilometrowego odcinka na Zalewie Wiślanym.

Na początku roku tę samą procedurę urząd zastosuje na rzece Elbląg – wyjaśniła Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni:

Przedmiot zamówienia obejmuje między innymi roboty czerpalne, transport i refulację urobku z wbudowaniem w nowo projektowaną wyspę na Zalewie Wiślanym, zakup, dostarczenie i ustawienie oznakowania nawigacyjnego.

Prace przy pogłębianiu torów muszą być prowadzone tak, by nie niszczyły środowiska.

Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia programu zapewnienia jakości, prowadzenia prac pogłębiarskich, do przestrzegania wytycznych przyrodniczych i prowadzenia robót czerpalnych (…)

Wykonawca musi też uwzględnić możliwość odkrycia podczas prac podwodnych znalezisk o wartości historycznej. Wtedy, w każdym przypadku musi to zgłosić konserwatorowi zabytków.

Przetarg zostanie zamknięty 29 listopada. Wtedy zacznie się ocena ofert, poprzedzająca wybór najlepszej.

Fot. PAP/Adam Warżawa

Fot. konsorcjum NDI/Besix

Fot. konsorcjum NDI/Besix

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kanał, przekop, Zalew Wiślany, Mierzeja Wiślana, Zatoka Gdańska
Rząd wynagrodzi turystom i mieszkańcom Mierzei Wiślanej budowę przekopu. W jaki sposób?

- Droga wojewódzka 501 biegnąca wzdłuż Mierzei Wiślanej zostanie zmodernizowana - poinformował wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. Dodał, że będzie to rekompensata dla mieszkańców i turystów, którzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV