Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Moda na tolerancję

dni Afryki na UWM, Anna Ndjaye i Bara Ndjaye, www.uwm.edu.pl

Bycie tolerancyjnym jest modne. Polacy uważają siebie za ludzi tolerancyjnych – tak przynajmniej pokazują wyniki sondaży prowadzonych przez instytucje badające opinię publiczną. Jesteśmy tolerancyjni, to znaczy rozumiemy świat, ludzi, niczemu się nie dziwimy, wszystko akceptujemy.

Pytanie, tylko co się dzieje z naszą tolerancją, gdy życie mówi sprawdzam. Córka chce wyjść za mąż za Afrykańczyka, którego poznała na studiach, syn mówi, że jest inny, bo lubi chłopców, pracodawca zwalnia mnie z pracy i zatrudnia Ukraińca, bo jest lepszy ode mnie, a gdy do sklepu wchodzi Rom, obserwuję go bacznie: bo przecież wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Zatem, jak to jest na co dzień z tą naszą tolerancją. O tym w dzisiejszym raporcie.

Alicja Kulik rozmawia na ten temat z Anną Iwoną Ndjaye, Joanną Wańkowską-Sobiesiak i ks. prof. Jackiem Pawlikiem.

Dr hab. Anna Iwona Ndjaye wraz z mężem dr Bara Ndiaye, naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, są pomysłodawcami i inicjatorami Dni Afryki w Olsztynie, na które od 10 lat przyjeżdżają przedstawiciele wszystkich ważnych ośrodków naukowych).

Joanna Wańkowska-Sobiesiak jest Pełnomocnikiem Wojewody ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Ks. prof. Jacek Pawlik jest kierownikiem Katedry Filozofii i Antropologii Wydziału Teologii UWM. (ak/as)

Posłuchaj raportu Alicji Kulik:

00:00 / 00:00
Przeczytaj poprzedni wpis:
Badmintoniści nie zostaną Mistrzami Polski

Dwa razy po 1:5 przegrali badmintoniści AZS UWM z zespołem SKB Suwałki. w półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski. Tym samym olsztynianie odpadli z walki o złoty medal....

Zamknij
RadioOlsztynTV