Młodzież coraz gorzej radzi sobie ze stresem. Ruszył nabór na terapię
O ponad 50 procent od czasu pandemii wzrosła liczba dzieci i młodzieży, które nie radzą sobie ze stresem i lękami. Izolacja i powodowany pędem rodziców brak budowania więzi rodzinnych, do tego kreacja nierealnego świata w internecie powodują, że coraz więcej młodych osób potrzebuje specjalistycznej opieki.
W Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego ruszył nabór do dziennego oddziału rehabilitacyjnego dla uczniów starszych klas podstawówek i szkół średnich. Koordynatorka oddziału, psycholog Anna Ślesińska wyjaśniła, że będzie działał od 8 do 15. Uzupełnieniem cyklu terapeutycznego jest stworzenie warunków do normalnej nauki. Pacjenci przyjęci do oddziału będą realizowali szkolne obowiązki. Ułatwić im to mają grupowe i indywidualne zajęcia.
Terapeutka Justyna Oklińska tłumaczyła, że codzienność wielu młodych osób obarczona jest lękiem, z którym nie mogą sobie poradzić. W konsekwencji drastycznie wzrasta liczba dzieci z rozwiniętą depresją i tych, którzy okaleczają się i podejmują próby samobójcze.
Oddział dzienny, w którym można znaleźć pomoc, pracę wznawia od września. Ruszył nabór. Przyjętych może być 15 osób.
Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej
Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko