Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi mają głos. Ponad 600 osób wzięło udział w konsultacjach w sprawie tworzenia strategii państwa

Fot. Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski/Facebook

Ponad 600 osób z województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyło w konsultacjach regionalnych „Strategii RP na rzecz młodego pokolenia”. Młodzież z miast i wsi pracowała w 12 pokojach tematycznych omawiając ważne dla młodych ludzi tematy.

Nie ma ważniejszego głosu w tej sprawie – powiedział Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

W tych konsultacjach mogą przedstawić swoje własne pomysły, jak kształtować przyszłość młodego pokolenia Polaków.

Obrady zakończono wnioskami, jeden z nich dotyczył dostosowania lektur szkolnych do obecnych czasów. Obecne są archaiczne, nie mówią o tym, co dla nas ważne – mówi Katarzyna Laskowska.

Wspólnie z naszą grupą stwierdziliśmy, że do czytania lektur jesteśmy zmuszani. Lektury programowe nie są literaturą młodzieżową, przystępną i prostą w odbiorze. Nie są to książki, które wzbudzają zainteresowanie dzisiejszej młodzieży, lecz książki dawnych lat.

Inny wniosek dotyczył palącej potrzeby pomocy psychologicznej w szkołach – referowała uczestniczka spotkania Emilia Pokrzywnicka.

Każdy uczeń powinien mieć zaufanie do nauczycieli, czuć się w szkole bezpiecznie oraz swobodnie w obecnosci innych uczniów.

Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach na rzecz „Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia”. Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Podobne spotkania odbywają się we wszystkich województwach.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzi, konsultacje społeczne
Samorządowcy z Ełku i powiatu ełckiego namawiają do wsparcia budowy S16. „Trzeba dbać o Mazury, ale trzeba tu dojechać”

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy drogi ekspresowej S16 z Mrągowa do Ełku prowadzone przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Olsztynie. Wraz z nimi prowadzona jest akcja...

Zamknij
RadioOlsztynTV