Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młoda olsztynianka wygrywa Festiwal Piosenki Europejskiej

Fot. R. Lesiński

Gimnazjalistka z Olsztyna Emilia Wachowska zwyciężyła w 19. Festiwalu Piosenki Europejskiej zorganizowanym przez Pałac Młodzieży.

W tym roku, w przeglądzie wzięło udział 130-tu młodych piosenkarzy z gimnazjów i szkół średnich województwa. Po dwudniowych eliminacjach do finału zakwalifikowało się dwadzieścioro dwoje najzdolniejszych. A Grand Prix otrzymała Emilia Wachowska:

Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona, ponieważ po raz pierwszy zdobyłam tak prestiżową nagrodę. Nie przypuszczałam, że dostanę nagrodę Grand Prix, ale oczywiście jestem bardzo szczęśliwa. Zaśpiewałam piosenkę Alicji Majewskiej.

To było piękne i osobiste – mówiła z kolei Iwona Łazicka, dyrektorka Pałacu Młodzieży.

Nie spodziewałam się tak fantastycznej interpretacji. Ten występ był wspaniały

-podkreślała.

Emilia Wachowska śpiewa od kilku lat. Uczy się także grać na skrzypcach w państwowej szkole Muzycznej w Olsztynie. Prócz Grand Prix konkursu otrzymała także specjalną nagrodę dyrektora Pałacu Młodzieży.

Patronat nad festiwalem sprawowało Radio Olsztyn.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w piosenka, Pałac Młodzieży, Festiwal Piosenki Europejskiej, Emilia Wachowska
Konkurs pod hasłem „Mój zabytek”

Po raz kolejny Pałac Młodzieży w Olsztynie organizuje konkurs pod hasłem „Mój zabytek”. Jego celem jest zaciekawianie młodzieży historią, różnorodnością kulturową, postaciami oraz faktami związanymi z...

Zamknij
RadioOlsztynTV