Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzowie świata zamykają skład Indykpolu AZS-u Olsztyn

Kamil Szymendera (nr 2), Jakub Hawryluk (nr 14) Fot. PZPS

Indykpol AZS Olsztyn ogłosił dwa ostatnie transfery na kolejny sezon. Nowymi zawodnikami akademików zostali Jakub Hawryluk i Kamil Szymendera.

Dla obu zawodników będzie to debiut w PlusLidze. Młodzi i gniewni, którzy w swoim dorobku mają już złoty medal mistrzostw świata do lat 19.

Jakub Hawryluk urodził się 8 września 2003 roku w Staszowie. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w miejscowym klubie Integro. Kolejnymi etapami w rozwoju młodego siatkarza były: Centrum Staszów, PLAS Kielce i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel. W barwach AT Jastrzębskiego Węgla zdobył złote medale mistrzostw Polski: juniorów 2022, kadetów 2020 i młodzików 2018. W każdym turnieju otrzymał także wyróżnienie najlepszego libero. Na swoim koncie ma także srebro w MP Juniorów 2021 oraz tytuł najlepszego libero imprezy.

Młody libero to także absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Do jego największych sukcesów należy złoto Mistrzostw Świata U19 w 2021 roku i tytuł najlepszego libero. W 2020 roku zajął natomiast  3. miejsce w Mistrzostwach Europy U18. W minionym sezonie Hawryluk wraz z SMS PZPS Spała, rywalizowali w rozgrywkach Tauron I Ligi. W ostatniej edycji Pucharu Polski, a dokładniej w 1/16 finałów, Indykpol AZS Olsztyn rywalizował z młodymi adeptami siatkówki, zwyciężając 3:0. W nowym sezonie przyszedł czas na debiut w PlusLidze. Jakub Hawryluk został nowym libero Indykpolu AZS Olsztyn.

Zdecydowałem się wybrać Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ jest to jeden z najlepszych klubów w PlusLidze. Bardzo podoba mi się atmosfera, którą tworzą niesamowici kibice. Jest to również idealne miejsce na rozwój – nie mogę doczekać się początku sezonu! Jeśli chodzi o moje cele, to chciałbym wykonać postęp i pomagać w drużynie w odnoszeniu kolejnych zwycięstw. Chcemy dać kibicom jak najwięcej radości z naszej gry

– mówi Kuba Hawryluk.

Jakub Hawryluk

To nie jedyny siatkarz w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur, który jest świeżo upieczonym absolwentem SMS Spała. Do Indykpolu AZS Olsztyn dołącza także Kamil Szymendera! Urodzony 30 kwietnia 2003 roku siatkarz jest wychowankiem Gwardii Wrocław. W 2019 roku rozpoczął naukę w spalskiej szkole, z którą w tym samym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy U17. Rok później zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Europy U19, lecz najlepsze miało dopiero nadejść.

W 2021 roku razem z Kubą Hawrylukiem, Szymendera zdobył złoty medal Mistrzostw Świata U19 w Iranie. Młody zawodnik został także wybrany do „drużyny marzeń” jako jeden z dwóch najlepszych przyjmujących. Sezon 2022/2023 będzie wyjątkowy dla młodego siatkarza – zadebiutuje on bowiem na boiskach PlusLigi. Kamil Szymendera został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Zdecydowałem się na zespół z Olsztyna, ponieważ marzyłem o graniu w PlusLidze. Uważam, że na ten moment, to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o mój rozwój. W debiutanckim sezonie, w najlepszej lidze, stawiam na rozwój i naukę od bardziej doświadczonych kolegów z drużyny

– podsumowuje Kamil Szymendera.

Kamil Szymendera

Tym samym, skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2022/2023 został zamknięty.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za Indykpol AZS Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, Jakub Hawryluk
Joshua Tuaniga nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

Joshua Tuaniga będzie nowym rozgrywającym siatkarskiego Indykpolu AZS-u Olsztyn. Reprezentant USA przeszedł do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur ze Ślepska Malow Suwałki. Tuaniga charakteryzuje się...

Zamknij
RadioOlsztynTV