Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Pampuch: Ustawa antyszczepionkowa wyrządza wiele szkód

Poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Nie wszystkie projekty obywatelskie powinny być procedowane w Sejmie. Przykładem jest poparcie ustawy antyszczepionkowej. Wyrządza bardzo wiele szkód – komentował w Porannych pytaniach Mirosław Pampuch, warmińsko-mazurski poseł Nowoczesnej.

Poseł odniósł się do sytuacji w Legionowie i skandalu związanego z zachowaniem prezydenta tego miasta. Przypomnijmy – Roman Smogorzewski podczas spotkania wyborczego pozwalał sobie na seksistowskie żarty pod adresem kandydatek jego komitetu do rady miasta.

To właśnie działania Nowoczesnej doprowadziły, że w Legionowie nie powstała Koalicja Obywatelska. To bardzo przykra i niedopuszczalna sytuacja. Tego typu standardy nigdy nie były akceptowane przez Nowoczesną. Nigdy nie będzie zgody naszej zgody na takie działania

– zaznaczał polityk.

Mirosław Pampuch komentował także sam projekt Koalicji Obywatelskiej.

W polityce trzeba być skutecznym, wypracować wspólny program, co udało się Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej. Nasz program samorządowy polega m. in. na decentralizacji władzy państwowej i przyznania tych kompetencji samorządowi terytorialnemu. To główne założenie naszego programu. Radni poszczególnych samorządów będą decydowali o tym, jaki procent ich budżetu powinien być przeznaczony na realizację planów obywatelskich. Nie można centralnie ani ustawowo narzucać jednostkom samorządu terytorialnego wysokości budżetu obywatelskiego.

Poseł Nowoczesnej wyjaśnił także, dlaczego głosował przeciwko ustawie likwidującej obowiązek szczepień:

Nie wszystkie projekty obywatelskie powinny być procedowane w Sejmie. Przykładem jest poparcie ustawy antyszczepionkowej, która wyrządza bardzo wiele szkód. Choroby zakaźne, które zostały już zapomniane, mogą wrócić. Są pewne zakresy naszego życia społecznego, gdzie wolność wyboru jest niewolą innych. Można sobie teraz wyobrazić, że niezaszczepione dziecko idzie do przedszkola, szkoły i zaraża inne dzieci, które zostały zaszczepione.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Mirosławem Pampuchem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepionki, Mirosław Pampuch, wybory samorządowe, nowoczesna
Leonard Krasulski: Dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej, Elbląg stanie się naturalnym zapleczem Gdańska

Wykonania kanału wodnego daje wielkie możliwości dla Zalewu Wiślanego. Przede wszystkim udrożniony zostanie Gdańsk – jego naturalnym zapleczem towarowo-turystycznym zostanie Elbląg – powiedział w Porannych pytaniach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV