Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo Zdrowia: 443 nowe przypadki koronawirusa. W Warmińsko-Mazurskiem 4 zakażenia i 2 wyzdrowienia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 443 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 7 kolejnych zgonach. Wśród zachorowań są także przypadki z województwa warmińsko-mazurskiego – informuje rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Mamy cztery zakażenia koronawirusem i dwa wyzdrowienia z tej choroby. Osoby, które zachorowały to: kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego i starsza kobieta z Olsztyna, które przebywają w szpitalu w Ostródzie, starsza kobieta z powiatu nidzickiego przebywająca w szpitalu w Nidzicy oraz młoda kobieta z powiatu szczycieńskiego, która przebywa w izolacji domowej. Dwie osoby, które wyzdrowiały to młoda kobieta z Elbląga z izolacji domowej i młody mężczyzna z powiatu iławskiego, który przebywał w szpitalu w Elblągu.

00:00 / 00:00

Łącznie od początku epidemii, COVID-19 zakażonych zostało 43 065 osób. Zmarło 1671.

Są też dobre wieści – resort zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 334 osoby zakażone koronawirusem. Łącznie, od początku epidemii, wyleczonych zostało 32 tysiące 753 pacjentów.

Resort zdrowia informuje również, że 1601 łóżek szpitalnych jest zajętych przez pacjentów z koronawirusem. Do leczenia chorych wykorzystywanych jest 68 respiratorów.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, ministerstwo zdrowia, koronawirus, COVID-19
Po dwa wyzdrowienia i zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Są to starsza kobieta z powiatu ełckiego, która pozostaje w izolacji domowej oraz młody mężczyzna z powiatu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV