Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy od dawna domagali się tej inwestycji. Zespół mostów w Sypitkach zostanie przebudowany

Fot. M. Zbrożek

Do 8 lutego samorządy mogły składać wnioski na dofinansowanie przez rząd inwestycji drogowych i mostowych z rezerwy subwencji ogólnej. W województwie warmińsko-mazurskim z takiej możliwości skorzystało osiem samorządów.

Jedna z inwestycji będzie w powiecie ełckim – poinformował na konferencji prasowej poseł Wojciech Kossakowski. Będzie to przebudowa zespołu mostów w Sypitkach. O tą inwestycję mieszkańcy prosili od dawna.

Ministerstwo infrastruktury przekazuje samorządom połowę kosztów inwestycji – mówi doradca ministra Paweł Czemiel. Te inwestycje mają poprawić sytuację drogową w województwie i przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

Powiat ełcki na inwestycję w Sypitkach otrzymał ponad dwa miliony złotych. Z rezerwy subwencji ogólnej warmińsko-mazurskie samorządy otrzymały w sumie prawie 13,5 milionów złotych.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycje, przebudowa, most, Wojciech Kossakowski, Paweł Czemiel, zespół mostów
Będą duże utrudnienia na ulicy Wojska Polskiego w Ełku. SMS-y pomogą kierowcom poruszać się po mieście

Rusza przebudowa głównej arterii miasta - ulicy Wojska Polskiego. Utrudnienia w ruchu będą bardzo duże, a wiadomości wysyłane z ratusza na telefony komórkowe zapowiedzą wszelkie zmiany....

Zamknij
RadioOlsztynTV