Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Międzynarodowy Dzień Uchodźcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Gry, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, słodki poczęstunek to wszystko dla podopiecznych kętrzyńskiego ośrodka z okazji Międzynarodowego Dnia Uchodźcy.

Wśród atrakcji jakiej czekały na podopiecznych były m.in., gry sportowe, zabawy animacyjne, wystąpienia artystyczne. Wśród uczestników zainteresowanie wzbudził pokaz wirtualnej rzeczywistości. Wszystkie dzieci mogły założyć okulary emitujące obraz w 3D i spróbować swoich sił w wyścigu samochodem lub przenieść się w podwodny świat. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych.

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców odbyło się zakończenie roku szkolnego. W przedsięwzięciu udział wzięła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Mariola Matyjasek oraz nauczyciele prowadzący zajęcia w ośrodku. Po oficjalnej części odbyła się część artystyczna. Podopieczni recytowali wiersze pt. „Życzenia dla nauczycieli” i „Żegnaj szkoło”. Podziękowali pedagogom za trud i siły włożone w edukację i wręczyli własnoręcznie wykonane kwiaty. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

 

(SG/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców, uchodźcy
Politycy dyskutowali o relokacji uchodźców, Małym Ruchu Granicznym i lotnisku w Szymanach

W audycji My Wy Oni politycy dyskutowali o relokacji uchodźców, zastanawiali się, czy przywrócić Mały Ruch Graniczny oraz oceniali wykorzystanie lotniska w Szymanach. Gośćmi audycji byli:...

Zamknij
RadioOlsztynTV