Partia Razem apeluje o racjonalną politykę migracyjną i solidarność społeczną
W piątek przed Urzędem Miasta w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa partii Razem. Wydarzenie było reakcją na zapowiedziane przez skrajną prawicę protesty wymierzone w migrantów i uchodźców.
Głos zabrali m.in. lokalni działacze oraz poseł Maciej Konieczny.
Granice muszą chronić profesjonalne służby państwowe, działające w granicach prawa. Żadne bezprawie nie może być akceptowane. Ani ze strony bojówek, ani zorganizowanych grup samozwańczych
– mówił Konieczny.
Politycy partii Razem podkreślali brak spójnej strategii migracyjnej ze strony państwa oraz konieczność walki z nieuczciwymi praktykami agencji pracy tymczasowej. Zwrócili również uwagę na potrzebę ochrony praw pracowniczych. Zarówno Polaków, jak i osób przyjeżdżających do Polski w poszukiwaniu pracy.
Maciej Konieczny stanowczo skrytykował również retorykę migracyjną stosowaną przez prawicowe ugrupowania. Polityczna histeria w tej sprawie, jego zdaniem, jedynie pogłębia podziały społeczne i służy politycznym celom.
Prawica raz jeszcze chce straszyć i dzielić Polaków, żeby zyskiwać na tym politycznie. To nieodpowiedzialna postawa. My potrzebujemy racjonalnej, rozsądnej polityki imigracyjnej, nie histerii i szczucia
– podkreślił.
Partia Razem wezwała do solidarności i sprzeciwu wobec prób budowania nienawiści kosztem mniejszości. Politycy podkreślili, że odpowiedzialna polityka migracyjna powinna opierać się na praworządności, bezpieczeństwie i poszanowaniu godności każdego człowieka.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: Z. Gładysz
Redakcja: P. Jaguszewski













![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















