Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij komentuje zmiany w ustawie o mandatach. Jakie jest stanowisko Porozumienia?

Michał Wypij. Fot. P.Getka

Porozumienie nie poprze zmian w ustawie o mandatach karnych, które będą nakazywały obywatelowi udowodnić swoją niewinność – zapowiedział warmińsko-mazurski poseł tego ugrupowania, wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Michał Wypij.

Chodzi o projekt nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, który zakłada brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Pytany o zmianę stanowiska Porozumienia w tej sprawie poseł Michał Wypij powiedział, że „nie zachodzi przesłanka, która pozwalałaby z czystym sumieniem poprzeć zmianę”:

Mówimy z punktu widzenia obywatela. Nie poprzemy żadnej zmiany, która w żaden sposób nie zmieni tego, co proponuje wnioskodawca, czyli że to obywatel musi udowadniać swoją niewinność.

00:00 / 00:00

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że do projektu ustawy o mandatach mogą zostać wprowadzone poprawki i obecnie jest on konsultowany przez Zjednoczoną Prawicę.

 

Redakcja: A. Dybcio za K. Kantor/IAR

Więcej w PiS, mandat, porozumienie, Michał Wypij
Zrobiło się chłodniej, są już pierwsze mandaty za palenie w piecach śmieciami

Straż Miejska w Elblągu nałożyła pierwsze w tym roku mandaty za spalanie w piecach odpadów. Kontrole prowadzone są codziennie, a strażnicy reagują też na wezwania mieszkańców,...

Zamknij
RadioOlsztynTV