Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miasto rozpoczęło sadzić drzewa wzdłuż nowej linii tramwajowej

Fot. fotolia.com

Ruszyły nasadzenia nowych drzew wzdłuż nowo powstającej linii tramwajowej w Olsztynie. W związku z inwestycją, władze miasta zdecydowały o wycięciu tysiąca trzystu drzew, obiecując jednocześnie, że nasadzonych zostanie dwa razy więcej.

Jak to wygląda obecnie – wyjaśnia rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz.

Pierwszych 119 klonów można podziwiać przy Zespole Szkół Budowlanych i w okolicy stawu przy ul. Głowackiego. Przygotowujemy się już do nasadzeń na ulicy Żołnierskiej i w najbliższych dniach pojawi się tam ok. 70 lip. Drzewa są dość duże, bo były szkółkowane przez wiele lat i mają co najmniej 16 cm w obwodzie na wysokości metra. W niektórych przypadkach ich wysokości musi mieć co najmniej 3 metry.

00:00 / 00:00

Ponadto nasadzonych zostanie prawie półtora tysiąca krzewów, ponad 6,5 tysiąca bylin i prawie 33 tysiące kwiatów cebulowych. Wykonawca inwestycji będzie musiał dbać o sadzonki przez 3 lata.

Wszystkie rośliny pojawią się do końca przyszłego roku – najwięcej na Jarotach, Nagórkach, Osiedlu Kormoran i w Śródmieściu.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drzewa, tramwaje, linia tramwajowa
Przygotowania do budowy estakady. Zmieni się organizacja ruchu

Coraz bliżej terminu rozpoczęcia budowy estakady między ulicami Krasickiego a Synów Pułku w Olsztynie w związku z rozbudową tramwajowej infrastruktury. Z tego powodu zmieni się organizacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV