Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mężczyzna, który potrącił bliźnięta w Szczytnie, trafi do aresztu. Sąd zmienił decyzję

Fot. P.Getka

Na 3 miesiące do aresztu trafi mężczyzna, który jest podejrzany o potrącenie kobiety oraz półtorarocznych bliźniąt w Szczytnie. To decyzja sądu odwoławczego, na wniosek prokuratury.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. 29-latek kierujący fordem mustangiem przekroczył dozwoloną prędkość i stracił panowanie nad pojazdem. Auto potrąciło kobietę z dziecięcym wózkiem, staranowało ogrodzenie posesji i uderzyło w budynek. Babcia dzieci miała niegroźne obrażenia, natomiast ciężko ranne bliźnięta trafiły do szpitala. Jedno z dzieci zmarło, a drugie wciąż walczy o życie w szpitalu w Olsztynie.

Podejrzany przyznał się do winy. Początkowo Sąd Rejonowy w Szczytnie zdecydował, że Adam D. będzie miał policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Stracił tez prawo jazdy. Teraz Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił decyzję i mężczyzna – tymczasowo – trafi do aresztu. Adamowi D. przysługuje jeszcze zażalenie na decyzję sądu, więc postanowienie o areszcie nie jest prawomocne.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, sąd, policja, areszt, potrącenie, bliźniaki, 29-latek, mustang
Wpadł do rzeki, uderzając głową o dno i tracąc przy tym przytomność. Na ratunek ruszył policjant z Biskupca

Policjant z komisariatu w Biskupcu sierżant Maciej Górynowicz, po służbie, uratował życie 29-latkowi, który w centrum Biskuca wpadł do rzeki Dymer. Mógł się utopić, zwłaszcza, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV