Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wpadł do rzeki, uderzając głową o dno i tracąc przy tym przytomność. Na ratunek ruszył policjant z Biskupca

sierżant Maciej Górynowicz. Fot. KWP Olsztyn

Policjant z komisariatu w Biskupcu sierżant Maciej Górynowicz, po służbie, uratował życie 29-latkowi, który w centrum Biskuca wpadł do rzeki Dymer. Mógł się utopić, zwłaszcza, że był pijany i podczas upadku stracił przytomność.

O jego losie zdecydowało szczęście i to, że w pobliżu przechodził sierżant Górynowicz, który zwrócił uwagę na chwiejnego młodego mężczyznę. Ten w pewnym momencie zachwiał się mocniej i stoczył z betonowego nasypu wprost do rzeki. Wpadł do niej odwrócony twarzą do lustra wody i uderzył głową o dno rzeki, w efekcie czego stracił przytomność.

Policjant wskoczył do rzeki i wyciągnął 29-latka, udrożnił mu drogi oddechowe i wezwał pogotowie. Po chwili mężczyzna odzyskał oddech.

Jak powiedział nam Rafał Prokopczuk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, policjanci z regionu są dumni, że mają w swoich szeregach takich funkcjonariuszy, jak sierżant Maciej Górynowicz.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, pijany, 29-latek
34-latek jechał całą szerokością jezdni. Mężczyzna był kompletnie pijany [WIDEO]

Dzięki świadkowi na ulicach Olsztyna nie doszło do tragedii. Policja w porę przerwała jazdę wężykiem po ulicach miasta kompletnie pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV