Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mężczyzna, który ciężko ranił nożem 18-latka, nie trafi do aresztu

Fot. KMP Olsztyn

Nie będzie tymczasowego aresztu dla Sebastiana M. podejrzanego o napaść na 18-latka na ulicy Wojska Polskiego w Barczewie.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ 29 maja skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że zebrany w sprawie materiał dowodowy w znacznym stopniu uprawdopodabnia fakt popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu. W ocenie sądu, jedyną realną przesłanką stosowania środka zapobiegawczego wobec Sebastiana M. jest zagrożenie surową karą. Jednocześnie nie ma okoliczności, które wskazywałyby na fakt, że podejrzany, mając na uwadze zagrożenie karą, będzie utrudniał toczące się przeciwko niemu postępowanie karne

– mówi sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, napastnik zaatakował swoją ofiarę 27 maja na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego w Barczewie. Świadkowie natychmiast udzieli rannemu 18-latkowi pomocy oraz wezwali pogotowie i policję. Sprawca został zatrzymany kilka godzin później.

Autor: P. Świniarski
redakcja: A. Niebojewska

Ciężko ranił nożem 18-latka. Sprawca usłyszał zarzuty

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w napad, Barczewo, nóż
Ciężko ranił nożem 18-latka. Sprawca usłyszał zarzuty

Prokuratorskie zarzuty usłyszał 38-letni mieszkaniec Olsztyna, który w miniony piątek w Barczewie ciężko ranił nożem 18-latka. Napastnik zaatakował swoją ofiarę na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV