Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciężko ranił nożem 18-latka. Sprawca usłyszał zarzuty

Fot. KMP Olsztyn

Prokuratorskie zarzuty usłyszał 38-letni mieszkaniec Olsztyna, który w miniony piątek w Barczewie ciężko ranił nożem 18-latka.

Napastnik zaatakował swoją ofiarę na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego naprzeciwko szkoły podstawowej. Świadkowie natychmiast udzieli rannemu 18-latkowi pomocy oraz wezwali pogotowie i policję. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany kilka godzin później w okolicach Barczewa.

Jak ustalili policjanci, wcześniej 18 i 38-latek jechali osobowym busem z Olsztyna do Barczewa i tam doszło między nimi do wymiany zdań. Po wyjściu z busa starszy mężczyzna zaatakował młodszego i zadał mu kilka ciosów nożem – mówi rzecznik olsztyńskiej policji podkomisarz Rafał Prokopczyk.

Został już przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Zgodnie z Kodeksem karnym sprawcy ciężkiego uszkodzenia ciała może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech.

00:00 / 00:00

Policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie nożownika na 3 miesiące, ale sąd zdecydował o policyjnym dozorze i zakazie zbliżania się do poszkodowanego 18-latka.

Mieszkaniec Olsztyna zaatakował i ciężko zranił nożem 18-latka

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Barczewo, nóż, zarzuty
Mieszkaniec Olsztyna zaatakował i ciężko zranił nożem 18-latka

W Barczewie 18-latek został poważnie zraniony nożem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach został zatrzymany przez policję. Do zdarzenia doszło wczoraj na chodniku przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV