Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności. Muzycy przekazali 80 tysięcy złotych

Aż dwie niespodzianki przygotowali muzycy legendarnego zespołu Metallica podczas trasy koncertowej w Polsce. 

Fani zgromadzeni w sobotę w Tauron Arenie w Krakowie usłyszeli, w wykonaniu amerykańskich muzyków, jeden z największych polskich przebojów rockowych „Wehikuł czasu” zespołu Dżem.

Zespół  wsparł też finansowo Federację Polskich Banków Żywności. Organizacja ratuje dobre jedzenie przed zmarnowaniem i zapewnia pomoc żywnościową potrzebującym w całej Polsce. Muzycy przekazali czek na 80 tysięcy złotych i rozmawiali z przedstawicielami Polskich Banków Żywności. Od wielu lat  wspierają akcje charytatywne, pomagają między innymi Bankowi Żywności w Stanach Zjednoczonych.

Metallica wsparła finansowo Federację Polskich Banków Żywności

Korzystając z planowanej wizyty Metalliki w Polsce, Federacja Polskich Banków Żywności, zwróciła się do zespołu z zapytaniem o możliwość wsparcia.

Zaskoczyło nas to, że na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Oferowana pomoc wykroczyła znacznie poza naszą prośbę. Muzycy zdecydowali się przekazać nam pieniądze. Budująca dla nas jest każda pomoc, niemniej wsparcie Metalliki, zespołu znanego na całym świecie, to dla nas fenomen

– podkreśla Magdalena Bryksa-Szymańczak z Federacji Polskich Banków Żywności.

W ramach podziękowania, Federacja Polskich Banków Żywności przekazała muzykom personalizowane fartuchy w rockowym stylu, opatrzone hasłem, zachęcającym do wspierania idei niemarnowania żywności “be the master of zerowaste food”.

Polski Bank Żywności przekazał muzykom fartuchy z napisem „be the master of zerowaste food”

Banki Żywności są jedyną organizacją w Polsce, które na masową skalę ratują dobrą żywność i przekazują ją potrzebującym. Prowadzą też warsztaty edukacyjne, podczas których zachęcają dzieci i dorosłych do przeciwdziałania marnowaniu żywności we własnych domach. W Polsce w ubóstwie żyje ponad 5 milionów osób, z czego 2 miliony w skrajnym ubóstwie. Rocznie marnujemy około 9 ton żywności, czyli 18 miliardów posiłków.

Jesteśmy wspólnotą 31 lokalnych Banków w Polsce, prowadzonych przez fantastycznych ludzi z poczuciem misji, dzięki którym ratujemy średnio rocznie 80 tysięcy ton jedzenia, docierając z pomocą do ponad 1,6 mln osób. Jesteśmy bardzo wdzięczni Metallice za ich wsparcie. Dzięki niemu będziemy mogli jeszcze bardziej rozwinąć potencjał Banków Żywności, w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności i  niedożywieniu

– podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Polski Bank Żywności. Fot. Kuba Troć

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, żywność, pieniąze, folm, video, Amerykanie, Bank Żwyności Metallica, czek, 80 tysięcy
Promień z Górowa Iławeckiego zwycięzcą kwietniowego wydania Listy Ludowych Przebojów

Zespół otrzymał najwięcej głosów słuchaczy w audycji finałowej i tym samym zdobył główną nagrodę, czyli możliwość zarejestrowania swoich utworów w studiu nagrań Radia Olsztyn. Powstanie specjalna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV