Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Marcin Możdżonek zakończył karierę. Co skłoniło go do podjęcia tej decyzji?

fot. Przemysław Getka

W siatkówce osiągnął praktycznie wszystko, co tylko można było osiągnąć. W gablocie z trofeami i medalami zabrakło tylko medalu olimpijskiego.

Jest Mistrzem Świata, Mistrzem Europy, zwycięzcą Ligi Światowej, dwukrotnym medalistą Pucharu Świata, wielokrotnym Mistrzem Polski, zdobywcą pucharu kraju, grał zagranicą – w barwach Halkbanku Ankara zdobył srebrny medal Mistrzostw Turcji i zdobył Puchar Turcji.

Marcin Możdżonek – bo o nim mowa – po przedwcześnie zakończonym poprzednim sezonie siatkarskiej PlusLigi – postanowił odwiesić buty na kołku. Co skłoniło go do podjęcia tej decyzji?

Złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze zdrowotny. Po okropnej kontuzji, której doznałem 2 lata temu w olsztyńskiej Uranii, cały czas te problemy się za mną ciągną. Przeszedłem operację i w poprzednim sezonie znów kontuzja zapukała do mnie. Ostatni mecz z Olsztynem, tylko w Rzeszowie, był moim ostatnim meczem w karierze. Przeszedłem operację jak tylko poluzowały się przepisy związane z epidemią koronawirusa. Wszystko teraz jest dobrze. Teoretycznie mógłbym zacząć przygotowania, ale w moim wieku pozostaje wielka nie wiadoma – czy uda mi się dojść do formy?  […] Byłem też  już trochę zmęczony. Jednak 20 lat profesjonalnego uprawiania sportu, to praca bez wakacji, bez niczego… Proszę mi wierzyć, powoli stałem się tym już zmęczony. A ostatnie sezony w Rzeszowie, które nie były najlepsze w naszym wykonaniu, też mi motywacji nie dodawały.

00:00 / 00:00

Marcina Możdżonka na siatkarskich parkietach już raczej nie zobaczymy, ale zobaczymy go podczas Wielkiego Testu Wiedzy o Siatkówce – organizowanego przez Radio Olsztyn i AZS Olsztyn, z okazji 70-lecia klubu z Kortowa. Impreza odbędzie się w sobotę o 11.00 w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marcin Możdżonek
Wybitny siatkarz i wychowanek AZS-u Olsztyn Marcin Możdżonek zakończył karierę

Wieloletni kapitan reprezentacji Polski siatkarzy, mistrz świata i mistrz Europy - Marcin Możdżonek zakończył karierę. Były środkowy drużyny narodowej stwierdził, że nie byłby w stanie dojść...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV