Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kazimierczuk: Rolnicy przez internet składają wnioski o unijne dopłaty. Na naszych oczach dzieje się historia

Marcin Kazimierczuk – wiceszef Warmińsko-Mazurskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Fot. BSC

W przypadku funduszy unijnych dla rolnictwa dokonaliśmy cywilizacyjnego skoku – mówił w Porannych Pytaniach dr Marcin Kazimierczuk, wiceszef Warmińsko-Mazurskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Jak powiedział wicedyrektor, tylko kilka procent rolników nie złożyło do tej pory wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Na naszych oczach dzieje się historia. Zmiany wymusiła na nas Unia Europejska. Wielu z nas jeszcze w marcu mówiło, że rolnicy nie będą wypełniać wniosków przez internet. Sam miałem pewne obawy, widziałem zagrożenia i byłem ostrożny, ale wszystko zadziałało. Jestem pod wrażeniem tego, że zarówno Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodek Doradztwa Rolniczego i sami rolnicy zdali egzamin na ocenę bardzo dobrą. Część rolników samodzielnie wypełniło wnioski o dopłaty bezpośrednie przez internet (…)

Jeszcze tylko dziś rolnicy mogą złożyć e-wnioski o dopłaty bezpośrednie bez negatywnych konsekwencji. Jeśli zrobią to jutro lub później, to za każdy dzień zwłoki ich dopłaty będą niższe o jeden procent.

Do 31 lipca można natomiast składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie. Warunkiem jest sporządzenie przez danego nadleśniczego planu zalesienia i zmienić grunty rolnicze na las.

W Porannych Pytaniach Marcin Kazimierczuk podkreślał, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomaga też przedsiębiorcom. Wspierane są usługi na rzecz rolnictwa.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Marcinem Kazimierczukiem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, rolnictwo, rolnicy, dopłaty, ARiMR
Jak bezpiecznie, mądrze i legalnie poruszać się w sieci? Rusza kampania „Ja w internecie”

Fundacja Legalna Kultura rozpoczyna program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców kilku województw, w tym warmińsko-mazurskiego. Celem jest zwiększenie umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV