Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak bezpiecznie, mądrze i legalnie poruszać się w sieci? Rusza kampania „Ja w internecie”

Fot. pixabay.com

Fundacja Legalna Kultura rozpoczyna program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców kilku województw, w tym warmińsko-mazurskiego.

Celem jest zwiększenie umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienie pozycji na rynku pracy. Szkolenia mają przygotować do korzystania z usług publicznych online, poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Do 30 czerwca gminy w siedmiu województwach: warmińsko-mazurskim, śląskim, opolskim, pomorskim, podlaskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim mogą składać wnioski o granty na sfinansowanie szkoleń dla dorosłych mieszkańców. Można otrzymać od 15 do 150 tysięcy złotych. Gminy, które nie mają wystarczającej liczby komputerów, mogą też wnioskować o ich zakup. Po zakończeniu programu komputery można będzie przekazać szkole lub centrum kształcenia nauczycieli na terenie gminy.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, internet, komputer, kampania, szkolenia
Czy czujemy się bezpieczni? O tym w Bliższych spotkaniach

Czy czujemy się bezpieczni we własnym kraju? 89 procent ankietowanych uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. Gośćmi Izabeli Malewskiej i Krzysztofa Kaszubskiego byli przedstawiciele policji oraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV