Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Małe Guantanamo” na komendzie. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Fot. Przemysław Getka

Rozpoczął się proces 17 policjantów z Komendy Miejskiej w Olsztynie, którzy są oskarżeni o torturowanie przesłuchiwanych.

Funkcjonariuszom przedstawiono w sumie 72 zarzuty, które dotyczą także przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków. Do wymuszania zeznań miało dochodzić od marca 2014 roku do kwietnia 2015 roku. Policjanci mieli bić, kopać, uderzać pałką i razić przesłuchiwanych gazem oraz paralizatorem.

Śledztwo w sprawie przemocy w olsztyńskiej komendzie toczyło się ponad 2,5 roku. Początkowo prowadziła je prokuratura z Olsztyna, ale po czterech miesiącach zostało przekazane Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce, żeby uniknąć posądzenia o stronniczość. Z tego samego powodu, proces policjantów nie jest prowadzony w Olsztynie tylko przed Sądem Rejonowym w Ostródzie.

Do wysłuchania audycji Śliska Sprawa zapraszają Wojciech Chromy i Leszek Tekielski.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za W.Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, gaz, Olsztyn, bicie, policjanci, znęcanie się, Komenda Miejska Policji, wyzywanie, komenda policji, paralizator
Pijany kierowca szarżował ulicami Ełku. 54-latek został zatrzymany dzięki interwencji świadków

Świadkowie zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę w Ełku. Jak relacjonowali policji, najpierw prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący oplem szarżuje ulicami miast, a następnie zaczął jechać pod prąd i w...

Zamknij
RadioOlsztynTV