Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Makabryczne znalezisko w lesie. Ktoś wyrzucił szczątki bydła

Fot. olsztyn.lasy.gov.pl

Rozkładające się szczątki bydła wyrzucił nieznany sprawca w lesie, którego gospodarzem jest Nadleśnictwo Bartoszyce. Leśnicy mają teraz problem, bo wywiezienie zwierzęcych odpadów nie będzie ani tanie, ani proste.

Na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce ktoś wyrzucił szczątki co najmniej 6 krów. Jeszcze więcej jest ich na prywatnym polu leżącym w sąsiedztwie. Sprawa trafiła na policję.

Leśnicy, jeśli policjantom uda się znaleźć winowajcę, wystąpią w niej w roli w oskarżyciela posiłkowego. Na razie jednak najpilniejsze zadanie to usunięcie padliny z lasu. A nie będzie to ani proste, ani tanie bo martwe zwierzęta leżą w utworzonym przez bobry zalewisku. Bartoszyccy leśnicy liczą, że kosztami akcji utylizacyjnej uda się obciążyć sprawcę. O ile ten oczywiście się znajdzie

– powiedział Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Niestety, to nie pierwsze zaskakujące znalezisko na terenie Lasów Państwowych. Dwa lata temu na terenie Nadleśnictwa Kudypy ktoś wyrzucił ponad 15 tys. zgniłych jajek. Organom ścigania nie udało się znaleźć winnego. Koszt utylizacji jaj poniosło nadleśnictwo. Rok temu w okolicach Nidzicy odnaleziono kilkanaście wielkich pojemników z niebezpieczną substancją chemiczną.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las
Pożary niszczą bioróżnorodność

Mimo deszczowej wiosny ten rok rozpoczął się rekordową liczbą pożarów lasów i łąk. Większość z nich to efekt podpaleń. Pogorzelisko - nawet wtedy gdy znowu się...

Zamknij
RadioOlsztynTV