Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

M. Błaszczak: z dumą mogę powiedzieć, że Ostróda jest znów garnizonem

Fot. P. Getka

– Rozbudowujemy Wojsko Polskie – zapewnił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON poinformował, że wojsko wróciło do Ostródy.

Szef MON poinformował, że ubiegły rok był rekordowym, jeśli chodzi o liczbę osób, które wstąpiły w szeregi Wojska Polskiego.

13 742 żołnierzy Wojska Polskiego to największa liczba od czasów zaniechania poboru, czyli obowiązkowej służby wojskowej. Szczególnie rozwijamy jednostki znajdujące się we wschodniej części naszego kraju. Jest to m.in. 16. Dywizja Zmechanizowana w województwie warmińsko-mazurskim i nowa dywizja w województwie podlaskim.

Mariusz Błaszczak zapewnił, że liczba żołnierzy stacjonujących w naszym regionie będzie rosła.

Chciałbym z dumą powiedzieć, że w Ostródzie są już żołnierze Wojska Polskiego. Garnizon Ostróda został zlikwidowany za czasów rządów koalicji PO-PSL, tak jak wiele jednostek. Z dumą mogę powiedzieć, że Ostróda jest znów garnizonem i jeszcze w wielu miejscach województwa warmińsko-mazurskiego i nie tylko powstaną nowe jednostki.

Wicepremier poinformował też, że 16. Dywizja Zmechanizowana będzie dywizją czterobrygadową, a nie jak obecnie trzybrygadową.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy osoby ranne w wypadku na DK16

Trzy osoby zostały poszkodowane w porannym wypadku na drodze krajowej nr 16 między Olsztynem a Ostródą. Zderzyły się tam trzy samochody: bus firmy kurierskiej i dwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV