Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Luzowanie obostrzeń – niezrozumiałe decyzje czy konieczna ostrożność? Posłuchaj opinii polityków

Bogusława Orzechowska i Jerzy Wcisła

Niezrozumiałe decyzje – czy konieczna ostrożność? W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senatorowie z województwa warmińsko-mazurskiego dyskutowali o tempie luzowania obostrzeń związanych z epidemią.

Od piątku znów mogą działać kina, filharmonie, hotele czy np. kasyna. Nadal zamknięte pozostają natomiast restauracje, siłownie czy kluby fitness.

Senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła w Porannych Pytaniach mówił, że ma wątpliwości co do decyzji podejmowanych przez rząd:

Nie rozumiem, że otwierają się kasyna, a kluby fitness, które są bardzo bezpiecznymi miejscami, są dalej zamknięte. Ogólnie cieszę się, że otwiera się gospodarka, ale mam wątpliwości, czy rządowe decyzje są podejmowane z merytoryczną podstawą.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska odpowiadała na naszej antenie, że w luzowaniu obostrzeń musimy być bardzo ostrożni:

Uważam, że na siłę nie ma co luzować obostrzeń. Nagle może się okazać, że uruchomienie wielu miejsc, gdzie ludzie będą mogli się spotykać, spowoduje że znowu nie będziemy mogli nigdzie wyjść.

Wczoraj w całej Polsce wykryto 7008 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W województwie warmińsko-mazurskim były 494 nowe przypadki.

Senatorowie odnieśli się również do ostatnich transferów polityków. – Próby podbierania działaczy innych partii przez ruch Szymona Hołowni powodują brak zaufania do polityków – mówił Jerzy Wcisła. W czwartek pojawiła się informacja, że dwoje polityków Koalicji Obywatelskiej zasili ruch Hołowni. Ostatecznie do transferu nie doszło, ale zdaniem Jerzego Wcisły takie działania zmniejszają zaufanie obywateli do wszystkich polityków:

To oszukiwanie wyborców, bo te transfery nie zmieniają sceny politycznej. To politycy, dla których przeciwnikiem cały czas jest Prawo i Sprawiedliwość. Dla mnie to nie jest żaden dramat, ale etycznie według mnie jest to nie do pomyślenia.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska uważa natomiast, że ewentualne zmiany barw partyjnych to dowód na słabość programową Koalicji Obywatelskiej:

Skoro uciekają członkowie Wiosny czy Platformy Obywatelskiej, to może sama Koalicja Obywatelska nie ma pomysłu na rządzenie, aby przedstawiać jakieś propozycje.

Przypomnijmy, że wcześniej do ruchu Szymona Hołowni przeszli Hanna Gil-Piątek z Lewicy oraz Joanna Mucha z Koalicji Obywatelskiej.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Bogusławą Orzechowską i Jerzym Wcisłą

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, PO, Jerzy Wcisła, video, Bogusława Orzechowska, transfery, wideo, obostrzenia, KO, koronawirus
Spada liczba pacjentów chorych na COVID-19 w powiecie braniewskim

Obecnie w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie hospitalizowanych jest 14 osób. Na terenie szpitala, decyzją wojewody powstały tzw. łóżka covidowe. Obecnie jest ich 40. Nowych, potwierdzonych...

Zamknij
RadioOlsztynTV