Lód w cenie ryby
Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej wzięli pod lupę mrożone ryby oferowane w małych oraz sieciowych sklepach naszego regionu.
Wyniki badań przesłali do wiadomości Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Okazało się, że wielu producentów pakujących ryby w folie lub oferujący je sklepom luzem mają tak ustawione linie technologiczne, że oferowana mrożonka zasługuje na nazwę „lód z dodatkiem ryby”.
Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły też gospodynie. Ich zdaniem z kilogramowej paczki mrożonej ryby można przygotować jedynie bardzo skromny obiad, bo po wylaniu rozmrożonej wody zostaje niewiele mięsa.
Inspektorzy wysłali do producentów i importerów informacje o nieprawidłowym procesie mrożenia ryb, które skutkują nadmiernym zwiększeniem masy produktu o wodę nazywaną inaczej glazurą. Ponieważ producenci najczęściej tłumaczą zaistniałą sytuację subiektywnymi odczuciami konsumentów, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej zdecydował, że przy ponownym pobieraniu próbek ich obecność będzie obowiązkowa. (grab/as)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







