Letnia Uniwersjada 2019. Polscy siatkarze idą jak burza. Kolejna wygrana podopiecznych Pawła Woickiego

Cztery mecze, cztery zwycięstwa, bez straconego seta. Polscy siatkarze wygranym 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) meczem z Kanadą zakończyli zmagania w grupie C podczas 30. Letniej Uniwersjady na pierwszym miejscu w tabeli i pewnie awansowali do ćwierćfinału.

Podopieczni Pawła Woickiego (rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn) kolejny raz nie mieli żadnych problemów z pokonaniem rywala w grupie, kontrolując mecz od pierwszej do ostatniej piłki. Początki wszystkich partii były wyrównane, ale później Polacy przyspieszali i uciekali rywalom, zapewniając sobie bezpieczną przewagę.

Przede wszystkim fajnie wychodzi nam gra w siatkówkę, naprawdę prezentujemy się dobrze i fajnie, że z boku też to dobrze wygląda. Traktujemy tę uniwersjadę bardzo poważnie, bo czujemy, że możemy tu zrobić coś wielkiego

– mówi libero polskiego zespołu Mateusz Masłowski.

00:00 / 00:00

Jak się chce wygrać dużą imprezę, to zazwyczaj trzeba wygrać grupę. Nastawialiśmy się bardzo bojowo przed turniejem, ale faktycznie to, że nie straciliśmy żadnego seta trzeba zapisać na duży plus

– komentował kapitan polskiej drużyny Michał Kędzierski.

Biało-czerwoni kończą fazę grupową z czterema zwycięstwami i bez ani jednego straconego seta. To najlepszy bilans na uniwersjadzie – żadna inna drużyna nie ma bilansu setów 12:0. Nazywana przed startem turnieju „grupą śmierci” grupa C, bo polski zespół za rywali miał m.in. Brazylię, Francję i Iran nie sprawiła drużynie Pawła Woickiego żadnych problemów.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Polska
Euro U-21. Polacy sensacyjnie pokonują jednego z faworytów turnieju!

Polscy piłkarze wygrali w Bolonii z Włochami 1:0 (1:0) w drugim występie w mistrzostwach Europy do lat 21 i są coraz bliżej awansu na igrzyska olimpijskie....