Laureaci wojewódzkiego etapu Olimpiady Solidarności powalczą o indeksy
Konrad Ciończyk z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Ełku zwycięzcą finału wojewódzkiego Olimpiady Solidarności. Konkurs sprawdzał wiedzę z historii Polski w latach 1970-1990. Drugie miejsce zajęła Patrycja Drzymalska z Zespołu Szkół w Lubawie, natomiast 3 – inna reprezentantka ełckiego liceum nr 2, Agata Ruchlewicz.
Zwycięzca konkursu przyznał, że obawiał się trudniejszych pytań. – Niektóre były natomiast podchwytliwe – powiedział Konrad Ciończyk. – Mogło być gorzej, jednak drugie miejsce pokazuje, że poszło całkiem nieźle – oceniła Patrycja Drzymalska. Agata Ruchlewicz nie była pewna swoich odpowiedzi. – Jak się przygotowywałam, to myślałam, że nie dam rady, miałam wrażenie, że popełniałam sporo błędów i nie kojarzyłam tych pytań na teście – mówiła.
Organizatorzy wojewódzkiego finału cieszyli się z zainteresowania tematem Solidarności wśród młodzieży.
Ja mogłem to obserwować na ulicach jako młody człowiek, a dla dzisiejszej młodzieży to jest abstrakcja. Cieszy mnie to, że podejmują wyzwania związane z naszą historią najnowszą
– podkreślił Józef Rogowski z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, koordynator wojewódzki Olimpiady Solidarności.
Najlepsza trójka wojewódzkiego etapu Olimpiady Solidarności wystartuje w Ogólnopolskim Finale w Gdyni, a laureaci otrzymają indeksy na uczelnie wyższe i roczne stypendia.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko