Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łapówki za załatwianie patentów żeglarskich i licencji bez egzaminów. Polski Związek Motorowodny wydał oświadczenia

Fot. fotolia

Prokurator Okręgowy w Olsztynie przedstawił czterem osobom zarzuty przyjmowania i wręczania korzyści majątkowych.

Instruktor i egzaminator Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego od maja do września 2018 roku w Olsztynie i innych miejscowościach, w zamian za pieniądze, wystawiali poświadczające nieprawdę dokumenty w postaci zaświadczeń o kursach i zdanych egzaminach na żeglarza, sternika motorowodnego.

Prokurator przedstawił Grzegorzowi Ś. zarzut przyjęcia od co najmniej kilkudziesięciu osób kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Wobec mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych.

Prokurator przedstawił też zarzuty trzem osobom, które wręczały łapówki Grzegorzowi Ś. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W związku ze sprawą, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego wydał oświadczenie. Informuje w nim, że osoba podawana w publikacjach prasowych – „Grzegorz Ś., mieszkaniec Morąga” – nie jest instruktorem i egzaminatorem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Czyli nie prowadzi szkoleń oraz egzaminów na uprawnienia motorowodne z ramienia Związku, a jako niezależny podmiot upoważniony przez właściwego ministra. Przepisy z 2013 roku umożliwiają przeprowadzanie egzaminów na uprawnienia motorowodne oraz żeglarskie nie tylko właściwym polskim związkom sportowym, ale również podmiotom, które otrzymały upoważnienie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Autor: B.Gajlewska/J. Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w korupcja, zarzuty, wopr, Polski Związek Motorowodny, Narciastwo Wodne
Ciąg dalszy sprawy tragicznego wypadku w szczycieńskim lunaparku. Prokuratura wskazała winnego

Szczycieńska prokuratura wskazuje winnego śmierci 9-letniego chłopca, który zginął podczas zabawy w lunaparku i stawia zarzuty w tej sprawie. Objazdowy park rozrywki Europa w lipcu minionego...

Zamknij
RadioOlsztynTV