Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciąg dalszy sprawy tragicznego wypadku w szczycieńskim lunaparku. Prokuratura wskazała winnego

Fot. fotolia.pl

Szczycieńska prokuratura wskazuje winnego śmierci 9-letniego chłopca, który zginął podczas zabawy w lunaparku i stawia zarzuty w tej sprawie. Objazdowy park rozrywki Europa w lipcu minionego roku na kilka dni zatrzymał się w mieście.

Śledczy postawili zarzuty właścicielowi parku rozrywki. To on był odpowiedzialny za stan sprzętu dopuszczonego do użytku – usłyszeliśmy w prokuraturze. Kiedy 9-latek siedział w gondoli pękły mocowania i ta straciła stabilność. Chłopiec kilka razy uderzył głową w metalowe elementy urządzenia. Obrażenia były bardzo poważne. Dziecko zmarło w szpitalu.

Postępowanie było przedłużane, bo śledczy czekali na opinię biegłego. Ta już wpłynęła, a po jej analizie postawiono zarzuty w sprawie właścicielowi lunaparku – informuje p.o zastępcy prokuratora rejonowego w Szczytnie Krzysztof Batycki.

00:00 / 00:00

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia, które teraz będą poddane analizie. Lunapark cały czas działa. Z użycia została wyłączona tylko niesprawna karuzela.

Właścicielowi parku rozrywki grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, wypadek, szczytno, zarzuty, park rozrywki, lunapark, Krzysztof Batycki
Wypadek między Olsztynkiem a Nidzicą. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na trasie szybkiego ruchu nr 7 między Olsztynkiem a Nidzicą. Po godzinie 7 we Frąknowie zderzył się samochód osobowy z ciężarówką....

Zamknij
RadioOlsztynTV