Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Laboratoria Przyszłości w regionie. Uczniowie poznają najnowsze technologie

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Do szkół podstawowych w całym kraju przyjeżdżają od września Mobilne Laboratoria Przyszłości. W listopadzie edukatorzy byli w czternastu miejscowościach warmińsko-mazurskiego, a kilkanaście szkół regionu odwiedzą również w grudniu. Dzisiaj byli w Spychowie i Jerutach, jutro będą w Stawigudzie.

Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zabierają dzieci i młodzież w podróż po najnowszych technologiach. Dotychczasowym efektem uruchomienia programu Laboratoria Przyszłości jest wyposażenie 99% samorządowych szkół podstawowych w całym kraju w nowoczesny sprzęt o wartości 1 miliarda złotych.

Prawie 12 tysięcy szkół posiada już nowoczesne laboratoria z drukarkami 3D, goglami VR, robotami i nowoczesnymi studiami nagrań. Dzięki temu nauczyciele będą mogli pomagać uczniom w odkrywaniu ich talentów.

W listopadzie zespoły edukatorów odwiedziły 209 placówek i przeprowadziły zajęcia z wykorzystaniem najnowszych technologii dla 12 i pół tysiąca uczniów. Do końca grudnia edukatorzy odwiedzą szkoły w Ukcie, Kętrzynie, Bezledach, Biesalu, Lubominie i Olsztynie.

Program odbywa się przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Miliard złotych na „Laboratoria Przyszłości”. W regionie wsparcie otrzyma ponad 400 szkół

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczeń, edukacja, technologie
Szkoła w Bielicach laureatem konkursu Do Hymnu

Szkoła Podstawowa im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Zespole Szkół w Bielicach (gm. Biskupiec) laureatem ogólnopolskiego konkursu Do Hymnu. Placówka zajęła drugie miejsce. W konkursie startowało ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV