Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miliard złotych na „Laboratoria Przyszłości”. W regionie wsparcie otrzyma ponad 400 szkół

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Około miliarda złotych trafiło do tej pory do 12 tysięcy szkół podstawowych w całym kraju z programu nowoczesnej edukacji „Laboratoria Przyszłości”. W woj. warmińsko-mazurskim – prawie 34 miliony zł.

Pieniądze przeznaczane są na budowanie kompetencji przyszłości, czyli kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży.

Na Warmii i Mazurach takim wsparciem objętych zostanie niemal 102 tysiące uczniów i ponad 400 szkół podstawowych. Otrzymają one pieniądze na zakup wyposażenia potrzebnego do rozwijania samodzielnego myślenia, umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności w dziedzinach nauk przyrodniczych, inżynierii i technologii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Finansowe wsparcie ma też pomóc w rozwijaniu zdolności pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy, a także radzenia sobie w życiu codziennym.

Program „Laboratoria Przyszłości” działa od jesieni ubiegłego roku. Realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szkoła, edukacja, video
Zmiany w obsłudze programu 500 plus. Gdzie należy kierować wnioski?

Rodzice mogą już wnioskować o 500 plus na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja przyszłego. Dotyczy to także osób, które już pobierają takie...

Zamknij
RadioOlsztynTV