Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto może zostać nowym ministrem spraw wewnętrznych? Jarosław Zieliński: to szef rządu decyduje o tym

Decyzja o ewentualnym wyborze nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji należy do premiera – mówił w Porannych pytaniach wiceszef tego resortu Jarosław Zieliński.

Dyskusja o tym, kto może zostać nowym ministrem spraw wewnętrznych rozpoczęła się po tym jak Joachim Brudziński ogłosił, że ubiega się o mandat europosła. Na antenie Radia Olsztyn Jarosław Zieliński mówił, że życzy Brudzińskiemu wygranej w swoim okręgu:

Jeżeli chodzi o to jaka będzie decyzja dotycząca obsady miejsca, które się uwolni nie jest to decyzja do mnie, tylko pytanie do premiera. To szef rządu decyduje o tym po konsultacjach z zapleczem politycznym. Partia, która wygrywa wybory powinna spełniać taka rolę. Kiedy będzie zwolnione stanowisko ministra czy wiceministra to będzie decyzja premiera.

Oprócz Joachima Brudzińskiego o mandat europosła ubiega się jeszcze kilku innych przedstawicieli rządu m.in. wicepremier Beata Szydło oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

204 miliony złotych Komenda Główna Policji ma przeznaczyć w tym roku na „rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej i telekomunikacyjnej”. Pod tym pojęciem kryje się również zakup kamer nasobnych na mundury funkcjonariuszy. Odpowiedzialny za policję, wiceszef spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński mówił, że program dotyczący wyposażania funkcjonariuszy w kamery jest stale rozszerzany.

Zgodnie z zapowiedzią, w użytkowaniu jest, ponad 2 tysiące 100 kamer nasobnych. Są one na wyposażeniu wszystkich polskich garnizonów. Chcemy ten program rozszerzać, bo potrzeba ich o wiele więcej. Zgodnie z założeniem zakupiliśmy kamery, których użytkowanie jest coraz powszechniejsze. Wygospodarowaliśmy też kolejne środku finansowe, żeby w najbliższych miesiącach i latach zakupić ich więcej.

W tym roku Komenda Główna Policji planuje wydać na zakupy 903 miliony złotych. Na liście znajdziemy m.in. samochody, armatki wodne, pistolety i amunicję. Najwięcej, bo aż 412 mln złotych, będzie kosztowało paliwo.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MSWiA, wiceminister spraw wewnętrznych
Samorządy dotknięte klęskami żywiołowymi dostały pieniądze na naprawę dróg i mostów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznacza kolejne środki dla samorządów na usunięcie skutków klęsk żywiołowych. Promesa została przekazana przedstawicielom sześciu samorządów: Elbląga, Górowa Iławeckiego, Iławy, Młynar,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV