Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Kamiński: Jesteśmy w stanie w naszym kraju opracować przełomowe rozwiązania

Krzysztof Kamiński

Gościem Leszka Cimocha był Krzysztof Kamiński, prezes zarządu grupy ALNEA.

Grupa ALNEA zajmuje się automatyzacją przemysłu i robotyką. Początki firmy sięgają 1984 roku, kiedy to zajmowali się usługami dla drogownictwa. Od roku 2010 grupa działa na rynku dedykowanych rozwiązań dla przemysłu. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji maszyn i urządzeń pod konkretne potrzeby klienta.

Firmę założył mój ojciec razem ze wspólnikiem. To były trudne czasy, czasami brakowało w domu podstawowych rzeczy. Później przez 10 lat pracowałem jako m.in. inżynier procesu. Wtedy jednak straciłem pracę, i dzięki temu trafiłem do firmy ALNEA. Miałem duże doświadczenie przemysłowe, wiedziałem, czego potrzebuje przemysł. Dzięki temu mogłem to zaoferować na rynku, i to się przyjęło (…) Jesteśmy w stanie w naszym kraju opracować przełomowe rozwiązania i są na to pieniądze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – to ponad 6 milionów złotych dotacji.

– powiedział Krzysztof Kamiński.

W ciągu 45 lat maszyny prześcigną ludzi we wszystkich aspektach inteligencji. A w ciągu najbliższych 120 lat, zautomatyzowana zostanie cała praca wykonywana przez ludzi. Czy takie będą perspektywy?

Posłuchaj Rozmowy gospodarczej

 

 

Więcej w Krzysztof Kamiński
Tajemnicza śmierć w Iławie. Nie żyje Krzysztof Kamiński, zawodnik i trener tenisa stołowego

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie śmierci znanego trenera i zawodnika tenisa stołowego z Iławy Krzysztofa Kamińskiego. Jego ciało znaleziono w sobotę. Oficer dyżurny...

Zamknij
RadioOlsztynTV