Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Królowa Elżbieta II podziękowała uczniom z Elbląga

Fot. SP21 w Elblągu

„Królowo Elżbieto, pozdrawiamy Cię”. Takie wyśpiewane i zapisane na kartkach życzenia świąteczno-noworoczne skierowały do brytyjskiej królowej Elżbiety II dzieci ze szkoły podstawowej nr 21 w Elblągu.

Ku ich radości, do szkoły trafił list z podziękowaniami za prezenty, których część uczniowie wykonali własnoręcznie. Dzieci namalowały przepiękne kartki świąteczne, a Julia z klady ósmej D przygotowała oryginalny obraz Bramy Targowej.

– Dołożyliśmy też albumy o Elblągu – wyjaśniła dyrektorka szkoły Joanna Celińska.

00:00 / 00:00

Do paczki dla królowej dołączone było video z nagranie specjalnej piosenki po polsku i angielsku. To też wspólne dzieło – dodała nauczycielka muzyki, Ewa Ocieczek, która napisała muzykę. Słowa napisały dzieci.

00:00 / 00:00

Podziękowanie za prezenty w imieniu Elżbiety II napisała jej dama dworu, List opieczętowany królewskim znaczkiem z życzeniami i podziękowaniami za miłe upominki i słowa będzie umieszczony w specjalnej gablocie.

Fot. SP21 w Elblągu

Fot. SP21 w Elblągu

Fot. SP21 w Elblągu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, uczeń
Ferie pełne atrakcji. Sprawdź, co się będzie działo

Rozpoczęły się ferie zimowe. Placówki kulturalne i sportowe na Mazurach przygotowały wiele atrakcyjnych ofert na spędzenie wolnego czasu. Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku zaprasza dzieci i...

Zamknij
RadioOlsztynTV