Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ferie pełne atrakcji. Sprawdź, co się będzie działo

Fot. Pixabay.com

Rozpoczęły się ferie zimowe. Placówki kulturalne i sportowe na Mazurach przygotowały wiele atrakcyjnych ofert na spędzenie wolnego czasu.

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie. Ich uczestnicy poznają gatunki drzew, nauczą się rozróżniać rodzaje grzybów i będą eksperymentować z tańczącymi rodzynkami i uciekającym pieprzem.

Tradycyjnie już w ełckiej bibliotece dzieci w wieku od 7 do 10 lat będą grać w gry planszowe, rysować i czytać. W Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku uczniowie pod okiem instruktora mogą bezpłatnie udoskonalić technikę jazdy na łyżwach.

W Domu Kultury w Piszu będzie można nauczyć się grac na gitarze i wziąć udział w warsztatach wokalnych.

Kętrzyn przygotował na ferie zimowe wiele atrakcji zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Ponad 183 uczniów kętrzyńskich podstawówek z klas I-IV  zapisało się na zajęcia dla grup zorganizowanych. Będą to m.in. zajęcia taneczne, fotograficzne, warsztaty plastyczne, malarskie, a nawet warsztaty robienia na drutach.

Dzieci odwiedzą też Konsulat Św. Mikołaja, wezmą udział w interaktywnych zabawach przygotowanych przez profesjonalnych animatorów. Wszystko to pod opieką kilkunastu nauczycieli.

Przygotowana została także oferta otwarta – skierowana do wszystkich dzieci, młodzieży, a także dorosłych z Kętrzyna. W ciągu 2 tygodni wolnych od nauki, miejskie jednostki będą funkcjonowały wg. indywidualnego harmonogramu, oferując specjalne zajęcia dostosowane do potrzeb mieszkańców. Będą zajęcia zorganizowane np. dla dzieci i ich dziadków, warsztaty rysunku studyjnego, plastyczne czy literackie.

Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego przygotowało na czas ferii m.in. warsztaty kuchni średniowiecznej.

Obiekty sportowe w Kętrzynie w czasie 2-tygodniowej przerwy otwarte będą do późnych godzin.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Autor: M. Zbrożek/ B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

Rozpoczęły się ferie zimowe. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie
Uczniowie z SP5 zaśpiewali kolędy mieszkańcom domu pomocy społecznej

Kolejny rok z rzędu pod oknami Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bałtyckiej w Olsztynie zagrali kolędnicy. Mieszkańcy - z powodu pandemii - są cały czas zamknięci,...

Zamknij
RadioOlsztynTV