Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kristen Stewart jako księżna Diana. Zobacz zwiastun filmu „Spencer”

Podczas zakończonych niedawno festiwali filmowych w Wenecji, Telluride i Toronto jedno nazwisko było na ustach wszystkich: Kristen Stewart.

Aktorka, znana na całym świecie z roli Belli w sadze „Zmierzch” i mająca na koncie wiele docenianych przez krytyków i publiczność występów (m.in. „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Seberg”), porwała widzów swoją kreacją w filmie „Spencer” (reż. Pablo Larraín), w którym wcieliła się w księżnę Dianę. „Powalająca”, „oszałamiająca”, „olśniewająca”, „zapierająca dech”, „najlepsza w całej swojej karierze” – tak najczęściej pisali o niej i mówili uczestnicy tych wydarzeń, dodając na ogół, że oto wyścig po Oscary już wystartował, a Stewart zajmuje w nim strategiczną pozycję. Sam film również wzbudził wiele emocji. Nazwano go zniewalającą baśnią, absolutnym triumfem i najgłębszym filmem biograficznym od lat. Wiele ciepłych słów doczekała się także muzyka Jonny’ego Greenwooda.

Wejście „Spencer” na ekrany światowych kin zapowiedziano na 5 listopada. Tego samego dnia odbędzie się także jego polska premiera.

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

Występ Kristen Stewart w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu.

Autor: Ł. Adamski (mat. prasowe)
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, Łukasz Adamski, Spencer
Polska suwerenność i europejskie wartości. Obejrzyj rozmowę senatorów w Porannych Pytaniach

Początek Polexitu czy ochrona suwerenności Polski? Przestrzeganie europejskich wartości - były tematami dyskusji gości Porannych Pytań Radia Olsztyn. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część zapisów traktatu o...

Zamknij
RadioOlsztynTV