Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kremacja będzie możliwa również w Olsztynie? Są plany budowy Wielofunkcyjnego Domu Przedpogrzebowego

Fot. Pixabay

Na cmentarzu w podolsztyńskich Dywitach ma powstać dom przedpogrzebowy i krematorium. Inwestycja ma być gotowa do końca 2024 roku.

W tym tygodniu wyślemy zaproszenie do składania ofert ostatecznych do trzech firm, które zgłosiły chęć budowy domu przedpogrzebowego w Olsztynie. Będą miały 2 tygodnie na złożenie oferty, ale zakładamy, że może to potrwać nieco dłużej, jeśli będą jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, które trzeba będzie doprecyzować. To oznacza, że oferty powinniśmy poznać w połowie maja, a do końca tego miesiąca dokonać wyboru wykonawcy inwestycji

– poinformowała rzecznik olsztyńskiego ratusza, Marta Bartoszewicz. Dodała, że inwestycja ma powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy ma powstać na cmentarzu w Dywitach koło Olsztyna do końca 2024 roku. Znajdzie się w nim m.in. krematorium, którego dotąd nie ma ani w Olsztynie, ani na Warmii i Mazurach. Teraz rodziny korzystają m. in. z krematoriów w Gdańsku, albo Przasnyszu. Mimo to, kierownik Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie Zbigniew Kot, przyznał, że systematycznie wzrasta liczba pochówków urnowych.

W planowanym kompleksie pogrzebowym mają powstać m.in. sale ceremonialne, krematorium oraz zespół pomieszczeń służących do przechowywania zwłok w chłodniach. Mają na raz pomieścić do ok. 30 ciał. W tym ostatnim kompleksie ma się znaleźć także pomieszczenia do celów sądowo-lekarskich oraz sala oględzin. W osobnej części znajdzie się część administracyjna.

 

Autor: PAP (J. Kiewisz-Wojciechowska)
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, urna, Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy
Olsztyn przygotowuje się do otwarcia dwóch punktów masowych szczepień. Docelowo będą cztery

W Olsztynie mają powstać na razie dwa punkty, w których będą odbywały się masowe szczepienia przeciwko COVID-19. Oba zostaną uruchomione w centrum miasta. Ratusz nie podaje...

Zamknij
RadioOlsztynTV