Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn przygotowuje się do otwarcia dwóch punktów masowych szczepień. Docelowo będą cztery

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

W Olsztynie mają powstać na razie dwa punkty, w których będą odbywały się masowe szczepienia przeciwko COVID-19. Oba zostaną uruchomione w centrum miasta.

Ratusz nie podaje na razie szczegółów, bo lokalizację tych miejsc musi zaakceptować Narodowy Fundusz Zdrowia. Urzędnicy wskazali na początek dwa miejsca gdzie mają być prowadzone masowe szczepienia. NFZ planuje skontrolować je w nadchodzącym tygodniu. Wtedy dowiemy się, gdzie dokładnie są.

Jak poinformowała nadzorująca politykę zdrowotną wiceprezydent Ewa Kaliszuk, docelowo w mieście mają być cztery takie punkty. Dodała, że teraz trudno jest o takie miejsca, bo np. w szkolnych salach gimnastycznych będą przeprowadzane matury i egzaminy ósmoklasistów.

Ratusz chce, żeby masowe punkty szczepień były blisko przystanków komunikacji miejskiej czy parkingów. Potrzebne jest także zaplecze medyczne na wypadek niepożądanych odczynów po szczepieniach.

Na Warmii i Mazurach planowane jest otwarcie 40 masowych punktów szczepień. W każdy z nich dziennie ma być szczepionych po pół tysiąca osób.

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Autor: W.Chromy za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, szczepienia, szczepionki, koronawirus, COVID-19, masowy punkt szczepień
Spadek zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. Najwięcej nowych przypadków na Śląsku i na Mazowszu

W ciągu ostatniej doby w kraju potwierdzono 21 tysięcy 703 nowe zakażenia koronawirusem, na Warmii i Mazurach było ich 409. Zmarło 245 osób, z czego 8...

Zamknij
RadioOlsztynTV