Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kosztowne selfie na granicy. Młody Anglik i jego kolega z Polski dostali rachunek za pamiątkowe zdjęcia ze słupkami granicznymi

Fot. W-MOSG


Pamiątkowe selfie ze słupami granicznymi w tle, dla dwóch turystów zakończyło się mandatami karnymi. Obywatel Wielkiej Brytanii za przekroczenie granicy otrzymał 300 złotych mandatu. Polak za wejście na pas drogi granicznej zapłaci 200 złotych.

Patrol straży granicznej z placówki w Barcianach podczas kontroli pasa drogi granicznej ujawnił ślady wejścia i przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Do akcji ruszył przewodnik z psem służbowym. Zwierzę doprowadziło do miejsca, gdzie pozostały ślady samochodu. Jak ustalili funkcjonariusze straży granicznej, wypożyczonym autem w rejon granicy państwa przyjechało pięciu tegorocznych maturzystów z Wielkiej Brytanii: dwóch Anglików w wieku 18-19 lat i trzech Polaków w tym samym wieku.

Okazało się, że mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego dwa dni wcześniej obchodził 18-urodziny i jedną z atrakcji miała być wycieczka w rejon granicy polsko-rosyjskiej. Nie zwracając uwagi na tablice informacyjne i oznakowanie granicy, 18-letni obywatel Wielkiej Brytanii przekroczył ją, bo chciał pamiątkową fotografię przy rosyjskim słupie. Natomiast jego rówieśnik z powiatu kętrzyńskiego wykonał pamiątkowe selfie przy polskim znaku.

Największą niespodzianką dla młodych ludzi okazała się wizyta straży granicznej w ich domu. 18-latkowie przyznali się do winy, pierwszy z nich zapłacił 300 złotych mandatu, drugi wycieczkowicz 200 złotych.

Fot. W-MOSG

Fot. D. Grzymska

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, granica, mandat, straż graniczna, Wielka Brytania, anglik, Polak
Obywatel Niemiec zatrzymany na przejściu granicznym. Chciał wwieźć do Polski broń

Obywatel Niemiec narodowości rosyjskiej próbował wwieźć do Polski broń krótką, na którą nie miał pozwolenia. W czasie kontroli na przejściu w Grzechotkach funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej znaleźli broń...

Zamknij
RadioOlsztynTV