Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w szpitalach i szkołach. Jak wygląda sytuacja w regionie?

Fot. PAP/EPA

W warmińsko-mazurskich szpitalach zajętych jest 70 procent łóżek covidowych. W niektórych zaczyna już brakować miejsc. Z powodu koronawirusa ponad 300 szkół zmieniło tryb pracy.

W Warmińsko-Mazurskiem aktualnie hospitalizowanych jest 757 osób. Coraz więcej z nich jest w poważnym stanie. – Pacjentów wymagających podłączenia do respiratora jest 69, co stanowi 57 procent zajętości tych łóżek – powiedział Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody.

00:00 / 00:00

Coraz więcej osób trafia z powodu zakażenia SARS-CoV-2 do szpitali na wschodzie województwa. W Ełku i w Olecku zaczyna brakować miejsc. Chorzy mają do dyspozycji dwa oddziały covidowe w ełckich szpitalach: wojskowym i szpitalu miejskim Pro-Medica oraz w oleckiej placówce, która przyjmuje tylko pacjentów zakażonych koronawirusem.

W ełckim szpitalu miejskim są 24 łóżka i tylko kilka z nich jest wolnych. Zajęte są już wszystkie cztery respiratory. W szpitalu wojskowym jest 50 łóżek i tam również zajęta jest większość z nich. Olecka placówka dysponuje 90 miejscami. Przebywa w niej 63 pacjentów, w tym 5 w stanie ciężkim pod respiratorami. Szpital w Olecku działa jako placówka jednoimienna od kilku tygodni. W tym czasie przyjęto tam 112 pacjentów, z czego aż 91 to osoby niezaszczepione.

Nauka zdalna i hybrydowa

344 szkoły w województwie warmińsko-mazurskim musiały zmienić tryb pracy ze względu na zakażenia SARS-CoV-2. Dziewięć z nich działa tylko zdalnie. – To niemal stałe liczby od kilkunastu dni – zaznaczyła Małgorzata Hochleitner, dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Minionej doby w regionie odnotowano 926 przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Najwięcej przypadków – 149 – było w Olsztynie, a 97 w powiecie olsztyńskim.

 

Ponad 27 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Jak wygląda sytuacja w regionie?

Autor: K. Piasecka/M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, koronawirus, COVID-19
Koronawirus zamyka kolejne szkoły

Wczoraj dwadzieścia, a dziś już trzydzieści elbląskich placówek oświatowych ma potwierdzone kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się każdego dnia. Chorych przybywa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV