Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w olsztyńskim ratuszu. Kto teraz podejmuje decyzje?

fot. Przemysław Getka

Kto teraz rządzi Olsztynem? Przypomnijmy, że prezydent miasta – Piotr Grzymowicz – jest zakażony koronawirusem. Jego obowiązki miał przejąć wiceprezydent Ryszard Kuć, ale również uzyskał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Kto zatem w tym momencie podejmuje decyzje w ratuszu? O tym Marta Bartoszewicz, rzecznik olsztyńskiego magistratu.

Druga zastępczyni prezydenta – pani Halina Zaborowska-Boruch przebywa obecnie na urlopie. Zatem obowiązki prezydenta pełni trzecia zastępczyni – pani Ewa Kaliszuk, która również od poniedziałku miała zaplanowany urlop, ale widząc, że jest taka potrzeba, postanowiła go cofnąć i stawiła się w pracy.

Jak zapewnia Marta Bartoszewicz – prezydent Olsztyna i jego zastępca Ryszard Kuć nie mieli w ostatnim czasie ze sobą bezpośredniego kontaktu, a więc zarazili się wirusem niezależnie od siebie.

00:00 / 00:00

Ratusz funkcjonuje w normalnym trybie. Dodajmy, że prezydent Grzymowicz do pracy w ratuszu ma wrócić w przyszłym tygodniu.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd, ratusz, Piotr Grzymowicz, prezydent, Ryszard Kuć, obowiązki, Ewa Kaliszuk
Nadal nie znamy losu kilku placówek dziennej pomocy dla dzieci w Olsztynie. „Mamy efekt tzw. krótkiej kołdry”

W projekcie budżetu miasta dotąd nie zaplanowano pieniędzy na przyszłoroczne funkcjonowanie kilku placówek. Radni ratuszowej opozycji zwrócili się z wnioskiem o korektę budżetowych zapisów. Dyskutowaliśmy o...

Zamknij
RadioOlsztynTV