Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w Elblągu. Chorzy byli gośćmi hotelowymi

U gości hotelu Elbląg w Elblągu potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w piątek wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko. Hotel czasowo zamknięto, a władze miasta zaapelowały do mieszkańców o zachowanie spokoju.

Wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko poinformował, że w hotelu Elbląg zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracowników firmy, która buduje w okolicach farmę wiatrową. Są to Portugalczyk i Chorwatka. – Służby sanitarne w Elblągu ustalają z iloma osobami zakażeni mieli kontakt – powiedział Dzisko.

Dodatkowo sanepid do kwarantanny wytypował około pięćdziesięciu osób – gości hotelowych oraz kilkunastu pracowników hotelu. Czekają oni na wykonanie testów na obecność koronawirusa, które zaplanowane są na 29 lipca. Do tego czasu hotel pozostaje zamknięty. Goście hotelowi na kwarantannie przebywają  w swoich pokojach. Posiłki dostarczane są im pod drzwi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nadzorem epidemiologicznym sanepid objął także osoby, które przebywały w Hotelu Elbląg od 13 lipca.

W woj. warmińsko-mazurskim w piątek zanotowano 6 nowych zakażeń, wśród których dwie osoby – z Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego to obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Polski do pracy. Wcześniej 17 przypadków zakażenia wykryto u pracowników z Ukrainy, którzy przyjechali do Susza.

Niestety warunki, w jakich kwaterowani są Ukraińcy są fatalne. W jednym pokoju na niewielkiej powierzchni mieszka po 6 osób. Jeśli trafi się ktoś zakażony, nie ma możliwości, by inni także się nie zakazili

– powiedział Dzisko.

Dwa zanotowane w piątek przypadki to osoby, które zakaziły się na wakacjach – jedna odpoczywała na południu Polski, inna u rodziny w Gdyni.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus
Kolejne osoby zakażone koronawirusem w województwie. To mieszkańcy czterech powiatów

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To dane, które Radiu Olsztyn przekazał Urząd Wojewódzki. Zakażeni to starsza kobieta i mężczyzna w średnim wieku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV