Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konserwator nic nie zrobi w sprawie bruku

Skrzyżowanie przy Wysokiej Bramie w Olsztynie w niedzielę 15 listopada. Fot. Andrzej Piedziewicz

Władze Olsztyna zignorowały zakaz wydany przez konserwatora zabytków, a konserwator nie wyciągnie żadnych konsekwencji wobec miasta.

Sprawa dotyczy skrzyżowania w okolicach Wysokiej Bramy. Gdy podczas prac drogowych odkryto zabytkowy bruk, wojewódzki konserwator zabytków wydał zakaz prowadzenia dalszych robót. Ale miasto ten zakaz zignorowało i w ubiegły weekend wykonało nową asfaltową nawierzchnię.

Tłumaczyło, że ma do tego prawo, bo działa na podstawie spec-ustawy drogowej, a poza tym chce jak najszybciej oddać skrzyżowanie do użytku. Jak mówi Bartłomiej Skrago z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie, te przepisy sprawiają, że konserwator nic już nie może zrobić.

00:00 / 00:00

 

Z zapowiedzi miejskich urzędników wynika zaś, że skrzyżowanie przy Wysokiej Bramie będzie udostępnione kierowcom w ciągu kilkunastu dni.

(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wysoka Brama, konserwator, bruk
Wbrew zakazowi wyasfaltowano zabytkowy bruk

Wbrew zakazowi konserwatora zabytków, władze Olsztyna dokończyły prace drogowe w okolicach Wysokiej Bramy. Chodzi o skrzyżowanie Placu Jedności Słowiańskiej, 11 Listopada, Curie-Skłodowskiej oraz Nowowiejskiego. Drogowcy wymieniali...

Zamknij
RadioOlsztynTV