Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec strajku w Elblągu. Spór zażegnano. Od jutra tramwaje wracają na tory

Elbląscy tramwajarze zakończyli strajk. Fot. M. Stankiewicz

Porozumienie zostało zawarte w 15 dniu protestu prawie połowy załogi Tramwajów Elbląskich. Strajkujący domagali się podwyżek i rezygnacji z ustalonego wcześniej wysokiego limitu nadgodzin.

Od jutra tramwaje wracają na tory. Z enigmatycznego komunikatu rzecznika prezydenta Elbląga można się dowiedzieć tylko, że spór został zażegnany. Związkowcy dodają, że w dużym stopniu przyczynił się do tego przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Strony ustaliły, że nie podadzą, przynajmniej na razie, wynegocjowanej kwoty.

Tramwajarze domagali się 500 złotych dla najmniej zarabiających kolegów i niższej kwoty dla reszty. Władze spółki zaproponowały po 100 zł dla każdego. Podwyżka zapisana w umowie jest między tymi propozycjami – tak wynika z nieoficjalnych informacji. Bez zmian została liczba uzgodnionych nadgodzin, 150 w umowie, więcej jeśli będzie zgoda pracownika.

We wtorek władze spółki Tramwaje Elbląskie zapowiadają konferencję prasową.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, strajk, tory, podwyżka, podwyżki, motorniczy, tramwajarze
W Elblągu chorzy z koronawirusem będą kierowani do szpitala miejskiego lub do Ostródy

Elblążanie, którzy podejrzewają, że mogą być zakażeni koronawirusem mogą być  kierowani  do szpitala w Ostródzie.  Informacji udziela Powiatowy Inspektor Sanitarny. Placówka ta,  decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego, pozostaje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV