Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec sezonu Superligi piłkarek i piłkarzy ręcznych. Poznaliśmy Mistrzów Polski

Fot. A.Dembińska

Superliga szczypiornistek i szczypiornistów zakończona – poinformowały władze rozgrywek. Tym samym zawodniczki Startu Elbląg zakończyły sezon na szóstym miejscu.

Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek – powiedział Marek Janicki – prezes Superligi, cytowany przez oficjalną stronę rozgrywek, dodając:

Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi.

Mistrzami Polski został zatem zespół PGE Vive Kielce, a mistrzyniami – MKS Perła Lublin.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Start Elbląg, superliga, vive kielce
Trener Startu Elbląg o odwołaniu rozgrywek Superligi

W nadchodzący weekend zawodniczki Startu nie rozegrają meczu ligowego z zespołem z Koszalina. W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem, zdecydowano się zawiesić rozgrywki...

Zamknij
RadioOlsztynTV