Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konflikt w sprawie budowy zakładu przyrodoleczniczego. Miasto wypowiedziało umowę wykonawcy

Zakład przyrodoleczniczy Fot. www.goldap.info

Burmistrz Gołdapi wypowiedział umowę firmie budującej zakład przyrodoleczniczy. Konflikt trwa od ponad roku. Sprawą zakładu zajmuje się też Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.

Do zakończenia inwestycji już niewiele brakuje, ale od ponad roku nic się tam nie dzieje. W lipcu wykonawca wypowiedział gminie umowę z powodu braku współpracy i wystawił fakturę. Samorząd miejski wypowiedzenia nie przyjął i rachunku nie zapłacił. Zlecił ekspertyzę i jej wyniki nie były najlepsze dla firmy budowlanej. Biegły sądowy dopatrzył się wielu nieprawidłowości.

Tym razem więc to miasto wypowiedziało umowę wykonawcy. Śledztwo w sprawie Zakładu prowadzi również prokuratura, do której wpłynęło zawiadomienie od jednego z radnych o możliwości przekroczenia uprawnień przez burmistrza i nieprawidłowościach podczas przetargu.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Śledztwo w sprawie budowy zakładu przyrodoleczniczego. Jakie wątpliwości ma prokuratura?

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Gołdap, umowa
Tragedia w żwirowni. Zginął pracownik

Tragiczny wypadek w gminie Biskupiec. Przed południem na terenie żwirowni zginął pracownik. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni operator ładowarki najechał na 30-letniego pracownika. Na skutek...

Zamknij
RadioOlsztynTV