Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konferencja i inne atrakcje na 50-lecie klubu tańca „Miraż”

Fot. Instytut Północny w Olsztynie

64 tytuły mistrza Polski zdobyli olsztyńscy tancerze, większość z nich było członkami Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „Miraż”, który w tym roku obchodzi 50-lecie.

Z tej okazji w Instytucie Północnym odbyła się konferencja naukowa, która – jak zauważa prof. Krzysztof Szatrawski – dokumentuje ważny etap rozwoju szeroko rozumianej kultury olsztyńskiej.

To jest ważna konferencja, oczywiście dla samych członków „Mirażu” – to jest naturalne, bo to ich święto, ale też dla całego środowiska kulturalnego Olsztyna. W pewnym momencie Olsztyn był stolicą tańca i to promieniowało bardzo szeroko.

00:00 / 00:00

Joanna Wulfert, tancerka, współorganizatorka konferencji zauważa, że dla setek osób związanych z olsztyńskim tańcem, przypomnienie historii jest bezcenne.

Wzruszeniom nie było końca. Takie spotkania mają sens i powinny być kultywowane. Pamiętam do dnia dzisiejszego, że pierwszego dnia stojąc na parkiecie „Mirażu”, na tle sceny widniał napis: Chcesz wykonać każdy wiraż, tańcz jak zespół „Miraż”.

00:00 / 00:00

Podczas konferencji wypowiadali się dawni tancerze i trenerzy m.in. za pośrednictwem łączy internetowych Elżbieta i Krzysztof Kasperowiczowie, mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

Z okazji 50-lecia „Mirażu” w Olsztynie odbywają się darmowe lekcje tańca prowadzone przez mistrzów, planowana jest uliczne parada, wydanie książki, a w piątek odbędzie się taneczny flash mob.

Fot. Instytut Północny w Olsztynie

Fot. Instytut Północny w Olsztynie

Fot. Instytut Północny w Olsztynie

Fot. Instytut Północny w Olsztynie

Fot. Instytut Północny w Olsztynie

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, Instytut Północny, 50-lecie Mirażu
Jakie wyzwania stoją przed publiczną służbą zdrowia? Ministrowie zdrowia i edukacji w Elblągu

- Mamy w planie stworzenie specjalnego programu wsparcia dla tych uczelni, które podjęły się kształcenia kadr lekarskich - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podkreślił,...

Zamknij
RadioOlsztynTV